Farmakológia a medicína

Vedecké články

Efektívne a praktické riešenie korupcie v zdravotníctve

Zostručnený obsah mailu, kľúčová slová: kauza rekordného dlhu Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Kde sa tratia peniaze? Praktický, jednoduchý, ľahko realizovateľný a veľmi účinný spôsob/riešenie ako zlikvidovať korupciu.
 
Všeobecná zdravotná poisťovňa mala rekordný dlh. Aká záhada, ktorú nedokáže nikto vyriešiť!!
VŠZP je zlatá baňa na korupciu, pretože tam ide najviac peňazí z celého zdravotníctva a je tam z čoho kradnúť. Pri korupcii sú ľudia veľmi vynaliezaví a hlavne mnoho súkromných nemocníc, polikliník urobí fiktívne vyšetrenia pacientom a fiktívne operácie. Pri hospitalizácii pacienta sa na pacienta napíšu, že mu boli podané fiktívne lieky alebo lieky v omnoho väčších dávkach ako reálne.
A potom zrazu ohromná záhada, nevieme kde sa nám potratili peniaze, minister sa tvári, že nevie kde je tá čierna diera, kde sa tratia peniaze.
Na Slovensku sú pre účel rozkrádania dvere otvorené dokorán a to celkom úmyselne.
 
Ja som sa tentokrát rozhodol napísať nie kladivo na čarodejnice, ale kladivo na korupciu v zdravotníctve. Ide o veľmi jednoduchý, praktický, reálny a ľahko realizovateľný návrh. Riešenie je jednoduché: elektronizácia/informatizácia zdravotníctva. Ak si bude môcť každý pacient pozrieť na internete pod zadaným menom a heslom aké mu boli určené vyšetrenia a koľko peňazí na neho vynaložila poisťovňa za konkrétne úkony, bude definitívne a totálne zlikvidovaná korupcia. Pacient si bude môcť sám skontrolovať či na jeho meno niekto neurobil fiktívne lekárske vyšetrenia, fiktívne hospitalizácie, či mu neboli predpísané fiktívne lieky počas hospitalizácie.
Informatizácia zdravotníctva by znamenala totálnu a definitívnu likvidáciu korupcie. Ničoho viac sa nebojí Penta a iné mafie v zdravotníctve ako informatizácie.
 
Stále sa teoretizuje o tom, že zdravotníctvo by malo byť informatizované: Ale lobistické skupiny na ministerstve zdravotníctva sa aj na hlavu postavia a urobia všetko preto, aby k informatizácii zdravotníctva nedošlo pretože by ich kradnutiu bolo koniec!!!!!
Samozrejme k informatizácii zdravotníctva mohlo dôjsť už dávno – po technickej stránke je to veľmi jednoduchá vec – ale politici vo vláde nie sú nič iné ako len poslušní sluhovia oligarchov.
 
Musíme byť veľmi silní a odolní bojovníci a urobiť všetko preto, aby sme presadili informatizáciu zdravotníctva a tak odsekli hlavu chobotnici.
 
Informatizácia zdravotníctva prinesie Slovensku ekonomickú revolúciu
Po zavedení informatizácie zdravotníctva bude mať VŠZP ohromné prebytky peňazí a zdravotné odvody zamestnávateľov klesne na polovicu. Tým sa naštartuje celá ekonomika, zníži zamestnávanie načierno, lebo zamestnávatelia nebudú tak veľmi žmýkaní štátom na odvodoch.
Bez akéhokoľvek preháňania informatizácia zdravotníctva spôsobí ekonomickú revolúciu.
 

Povinné elektronické zdravotné karty = úplna likvidácia korupcie vo VšZP

Na mená lekárov pracujúcich v súkromných nemocniciach a poliklinikách sú napísané fiktívne operácie a vyšetrenia bez toho, aby o tom dotknutý lekár vedel. To je realita slovenského zdravotníctva a potom sa všetci čudujeme, kde sa tratia peniaze vo VšZP.

Pozeral som na stránke VŠZP, kto chce skutočne si môže vytvoriť účet vo VŠZP a sú tam podrobné informácie o cenníku všetkých zdravotníckych úkonov, je možné zistiť koľko peňazí na pacienta minula poisťovňa. Problém je že túto službu využíva len mizerné percento ľudí. Pri nejakom 80 ročnom dedkovi alebo 90 ročnej babičke majú podvodníci 100% istotu že na internete si takto starí ľudia zakladať webový účet v poisťovni nebudú.

Definitívna likvidácia korupcie by vyriešili povinné elektronické zdravotné karty, ktoré by boli integrované s účtom poisťovne. Tak by utajiť podvodné fiktívne lekárske úkony bolo úplne nemožné, pretože všetko by sa zobrazilo každému ošetrujúcemu lekárovi (vrátane lekára obvodného). Vtedy by sa nedali fiktívne operácie, vyšetrenia atď. nijak falšovať, určite by si to nikto nedovolil.

Samozrejme diskutuje sa o zavedení elektronickej zdravotnej karty, ale lobistické skupiny na ministerstve zdravotníctva a vo vláde v tom majú jasno a urobia všetko preto, aby elektronické zdravotné karty nikdy neboli alebo aby sa tak udialo čo najneskôr ako to len pôjde.

0 Comments

    Basic HTML tags are allowed.