Kvetiapín tiež účinkuje ako antagonista na muskarín-acetylcholínové recoptory. Má to svoje výhody aj nevýhody. Znižuje to negatívne vedľajšie účinky zníženej aktivity dopamínových receptorov ako je svalový tras a problémy motorikou napr. stuhnutie nôh (čo sú tiež príznaky parkinsonovej choroby).
Nevýhoda antagonizmu na muskarín-acetylcholínové receptory je spomalenie procesu metabolizmu, spomalenie trávenia čo má potenciál viesť k priberaniu na váhe.
(Parkinsovoní pacienti, ktorí trpia nízkou aktivitou dopamíových receptorov tiež užívajú antagonisty na muskarín-acetylcholínové receptory).
Nežiadúce účinky kvetiapínu je možné elimitovať lienkmi s opačnými účimkami z kategórie parasympatomimetikum.
Niektoré antipsychotiká naopak pôsobia ako agonisti na muskarínové receptory.
Má zaujímavé účinky v tom, že niektorým typom serotonínových a dopaminových receptorov účinky zvyšuje iným znižuje (Pôsobí na niektoré podtypy týchto receptorov ako aj agonista tak aj antagonista).
Kombinácia s SSRI je nevhodná, pretože na tým podtypom serotonínových receptorov na ktoré aripiprazol pôsobí ako agonista môže zvýšiť účinnosť aj 100 násobne.
Tiež sa ukázali ako veľké rozdiely v nežiadúcich účinkoch ktoré typy SSRI spôsobili menšiu a ktoré menšiu paseku s liekovými interakciami s SSRI.
Aripiprazol je možné a vhodné kombinovať s buspirónom, čo je liečivo proti úzkosti na inom princípe ako SSRI.
Kombinácia aripiprazolu a SSRI môže priniesť halucinácie.
0 Comments